שאלות של הורים לילדים בגילאי 6-9 שנים

1. מתי מתחילות להתחלף השיניים הנשירות?

תחילת הבקיעה של השיניים הקבועות מתרחשת בסביבות גיל 6. עם בקיעת התוחנת     הקבועה הראשונה  והחלפת החותכות התחתונות. השן הקבועה האחרונה בוקעת בסביבות גיל 12. אצל בנות בקיעת השיניים תהיה קצת יותר מוקדמת מאשר אצל בנים. שינויי גדולים בבקיעת השיניים יכולים להצביע על בעיות. בביקורת שיגרתית אצל רופא השיניים תבדק גם התפתחות תקינה של השיניים

2. מה ניתן לעשות עם ילד שעדיין מוצץ אצבע?

 אם הילד עדיין מוצץ אצבע, הגיע הזמן להפסיק את ההרגל, מציצת האצבע תגרום תדחוף את השיניים לעמדה. החותכות העליונות יבלטו החוצה. יכול להיות מלווה בדיבור לא ברור ולחצים חברתיים. ניתן לטפל עם פסיכולוגים או מכשירים המותקנים בפה ע"י רופא השיניים. הפסקת ההרגל לעיתים אינה פשוטה כלל. ניתן להתייעץ עם רופא השיניים שלך.

 

3. למה לילד יש שתי שורות שיניים?

המקום הנפוץ ביותר לשתי שורות שיניים מתרחש באזור הקידמי של הלסת התחתונה.

מתרחש אצל יותר מ 30% מהילדים. המראה של שתי שורות שיניים מתרחש כאשר בוקעות השיניים הקבועות מאחורי השיניים הנשירות. כדאי להתייעץ עם רופא השיניים שלך על מנת להחליט אם יש צורך בטיפול.

4. למה יש לילד מרווח גדול בין השיניים הקידמיות.

לעיתים המרווח מצביע על בקיעת החותכות המרכזיות. התשובה הפשוטה היא שזה חלק מתהליך הגדילה. כאשר יותר שיניים תבקענה המרווח ייסגר. ייתכנו גורמים נוספים כמו שיניים עודפות אשר ניתן לאבחן באמצעות צילום רנטגן.

 

5. האם לילד שלי חסרה שן?

לאחד מכל 20 אנשים יש שינוי במספר השיניים. לחלק יש שיניים עודפות ולאחרים יש חוסר של שן אחת או יותר. חוסר שיניים נפוץ יותר במשנן הקבוע מאשר במשנן הנשיר. לעיתים חוסר של מספר שיניים רב משולב עם בעיות נוספות.

 

6. למה חשוב לבצע איטומי חריצים?

עם הבקיעה לפה השיניים החדשות נמצאות בסיכון לעששת. השיניים שהכי מקובל לאטום הן התוחנות הקבועות. לתוחנות הראשונות שבוקעות בסביבות גיל 6 שנים יש חריצים עמוקים במשטח הלעיסה.

הצחצוח לא מצליח לנקות בצורה טובה את החריצים אשר בהן מתפתחת העששת. ביצוע איטום החריצים מונע את הצטברות האוכל בחריצים. בצורה זו נמנע את התפתחות העששת.

 

7. מתי להתחיל להעביר חוט דנטלי לילדים.

העברת חוט דנטלי היא פעולה מורכבת לילדים מתחת לגיל 9. למרות זאת מאוד מומלץ להתחיל להעביר חוט דנטלי בגיל צעיר יותר ע"י ההורים. מגיל 9-10 אפשר להתחיל וללמד את הילדים להעביר חוט דנטלי. מתחילים ללמד את הילד להעביר באיזור השיניים הקידמיות ובשלב מאוחר יותר גם באיזור האחורי של הפה.

העברת חוט דנטלי חשובה לניקוי משטחי המגע בין השיניים אותם המברשת לא יכולה לנקות.

 

8. אם לילד יש שיני חלב פגועות,זה אומר שגם השיניים הקבועות תהיינה פגועות?

ממש לא,  בשביל שתתפתח עששת חייבים שיהיו שיניים, חיידקי עששת וסוכרים שנמצאים על השיניים מספיק זמן ללא צחצוח.

יש לי הרבה מטופלים שהגיעו עם שיניים חלביות במצב רע ( עם הרבה מאוד חורים נרחבים ), ואחרי טיפול מקיף, ביקורות חוזרות וטיפול מונע, התבגרו עם שיניים קבועות ללא עששת.

בהחלט דרוש שינוי בהרגלים: הפחתה בכמות הסוכרים ותדירות הצריכה שלהם והקפדה על הגיינה אורלית טובה.

שלח

שם

Thank You!

The form has been successfully sent.

טלפון

אימייל

הודעה

ד"ר גבע ערן - רופא שיניים לילדים.

כתובת: בלפור 35, נהריה 

טלפון מרפאה: 04-9513050

דוא"ל: dreg19@gmail.com   ​

ד"ר גבע ערן - רופא שיניים לילדים.

כתובת: בלפור 35, נהריה   טלפון מרפאה: 04-9513050   דוא"ל: dreg19@gmail.com   ​

​צור קשר - ד"ר גבע מזמין אתכם לכתוב לו באתר