יישור שיניים

 

אורתודונטיה, או יישור שיניים(מיוונית "orthos" יישור ו "odous" שן) עוסקת בטיפול בסגירת פה לקויה, אשר עשויה להיות תוצאה של אי-סדירות השניים, חוסר התאמה בין הלסתות או שניהם ביחד. טיפול אורתודונטי יכול לעזור לתקן את השיניים העקומות ולהזיז אותם למקום הנכון. טיפול אורתודנטי יכול להתמקד מעקירת שיניים בלבד ועד לשינויי  צמיחת הפה השיניים והפנים.

 

ליישור השיניים אין חשיבות אסתטית בלבד, אלא חשיבות רפואית לחלוטין, שכן שיניים ארוכות יכולות לפגוע בחניכיים וקצרות עשויות להשפיע על תנועת הלסת, עד מצב של פגיעה במנח הלסת שיוביל לכאבים ולסבל רב. 

 

הטיפול הנפוץ ביותר ביישור השיניים הינו הכנסת חוטי מתכת אל תוך קוביות הנקראות "סמכים" או "גשר", אשר עשויים מנירוסטה או חומר קרמי אסתטי יותר. החוטים, באינטרקציה עם הסמכים, נמתכים על השיניים, דבר היוצר לחץ עליהן ובסופו של תהליך "מזיז" את השניים לעמדתם הרצויה. שיטות טיפול אחרות עשויות לכלול סדים. סד אורתופדי מורכב על השניים ומאפשר להביא את השניים לעמדתם הרצויה מבלי שאחרים ירגישו כיצד הן זזות. רכיבים נוספים לרבות "פלטות" נשלפות, והתקנים רבים אחרים עשויים לשמש גם כדי להזיז את השניים ועצמות הלסת. בעשור האחרון צברו גם תאוצה שיטות אסתטיות ליישור שיניים הפונות, בעיקר למבוגרים שאינם מעוניינים להיחשף עם הסמכים על השיניים, ביישור שיניים לינגואלי, הסמכים מודבקים על גבי חלקם הלינגואלי (פנימי) של השיניים ובכך המכשור מוסתר. בנוסף קיימות שיטות (כגון invisalign), ) בהן נעשה שימוש בפלטות שקופות מפלסטיק על מנת ליישר את השיניים.

 

שלח

שם

Thank You!

The form has been successfully sent.

טלפון

אימייל

הודעה

ד"ר גבע ערן - רופא שיניים לילדים.

כתובת: בלפור 35, נהריה 

טלפון מרפאה: 04-9513050

דוא"ל: dreg19@gmail.com   ​

ד"ר גבע ערן - רופא שיניים לילדים.

כתובת: בלפור 35, נהריה   טלפון מרפאה: 04-9513050   דוא"ל: dreg19@gmail.com   ​

​צור קשר - ד"ר גבע מזמין אתכם לכתוב לו באתר