עקירת שן

 

עקירת שן היא תהליך כירורגי שמטרתו לסלק שן פגועה עקב הרס נרחב של שכבות השן השונות. ברוב המקרים, הרס השן נגרם עקב מחלת העששת שלא טופלה כראוי ושהחיידקים הצליחו לכרסם בשן עד למצב של אל חזור. עקירת שן יכולה להגרם גם כתוצאה מחבלה וטראומה ומעוד סיבות שיפורטו בהמשך.

 

כאשר העששת חודרת את רקמות השן החיצוניות ומגיעה עד לעצב השן, יש צורך בסילוקו המיידי של העצב על ידי טיפול שורש. לעתים קרובות טיפול השורש מצליח והשן משתקמת אולם לעתים העששת חמורה מדי או שטיפול השורש לא הצליח. במקרה זה יש צורך בעקירת השן.

 

במקרים מסוימים יש צורך בהליך של עקירת שן בינה בולטת או חבויה כדי למנוע פגיעה בשיניים סמוכות עקב לחץ.

 

העקירות נעשות באמצעות הרדמה מקומית בלבד

 

הכנה לעקירה

 

רופא השיניים הוא המחליט על הצורך בעקירה, זאת בהסתמך על סדרת בדיקות פיזיולוגית והסתמכות על צילומי רנטגן מפורטים. עקירת שן יכולה להיות גם חלק מתוכנית טיפול ליישור שיניים, שיקום וכו'..

 

אצל רוב האנשים, אין צורך בהכנות מיוחדות אולם יש ליידע את הרופא על כל נטילת תרופות, אלרגיות ובעיות רפואיות חריגות.

 

 שיקום לאחר עקירה

 

  

לאחר עקירת שן אין צורך להישאר להשגחה והמטופל נשלח לביתו עם הוראות מפורטות מרופא השיניים. יש להמנע מאכילה ושתייה כשעתיים לאחר העקירה ובהמשך היום להמעיט במשקאות חמים, עישון, ואכילת מזון קשה.

 

ייתכן כי לאחר העקירה תהיה נפיחות קלה באיזור השן ואף כאבים קלים. משככי כאבים רגילים ימזערו את תחושת הכאב והנפיחות תחלוף מעצמה במהלך היומיים-שלושה הבאים. יחד עם זאת, במקרה של דימום, נפיחות יתר וכאבים עצומים יש לגשת לרופא באופן מיידי. במקרים של דלקת או זיהום ימליץ הרופא על אנטיביוטיקה.

שלח

שם

Thank You!

The form has been successfully sent.

טלפון

אימייל

הודעה

ד"ר גבע ערן - רופא שיניים לילדים.

כתובת: בלפור 35, נהריה 

טלפון מרפאה: 04-9513050

דוא"ל: dreg19@gmail.com   ​

ד"ר גבע ערן - רופא שיניים לילדים.

כתובת: בלפור 35, נהריה   טלפון מרפאה: 04-9513050   דוא"ל: dreg19@gmail.com   ​

​צור קשר - ד"ר גבע מזמין אתכם לכתוב לו באתר